Milli Park Turizme açılıyor

Küre Dağları Milli Parkı Kurucaşile ilçemizi de çok yakından ilgilendirmektedir.Bartın Ulus ilçemizdeki girişimci Yaşar YILDIRIM ve ailesinin, Ulus merkezine 4 km uzaklıktaki Çerçi köyünde mevcut alabalık tesisini Milli Park turizmine dönüştürdü.

 Bunun için Batı karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) desteğinde ; ''Küre Dağları Milli Parkı Sınırında Yöredeki En Büyük Konaklama Tesisinin Açılması Projesi'' adı ile 2013 Yılı Kobi Mali Destek programı kapsamında gerçekleşmiştir.

Tesis içerisinde yöre halkının el ürünleri tanıtılıp pazarlanabilecek. Ayrıca Eko tarım ürünleri olarak yöreye mahsus meyva sebze, pekmez şurup ve marmelat satışları da gerçekleştirilecek.

Proje bünyesinde doğa yürüyüşü, dağ bisikleti, trekking ve camping gibi Eko Turizm faaliyetleri de yapılacaktır.

 Küre Dağları Milli Parkında en önemli eksiklik olan konaklama ihtiyacının giderilmesine, Milli Parkın Ulus ayağında 40 yataklı turizme dayalı bu tesisi başarıyla açan Yaşar YILDIRIM ve ailesini tebrik ediyor başarılar diliyoruz.

''Küre Dağları Milli Park'' bir ayağı da ilçemiz Kurucaşile' dir.Yöre insanlarımızı da benzer girişimlerde bulunmaya davet ediyoruz.

Tesis Açılışı haber ayrıntıları bakınız http://bartintimes.com/haber-6759-ulus%E2%80%99ta_kure_dag_evi_acildi.html 

 

  

 

 

 7394 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın