Dr.Hasan Cihat ÖRTER

Çeşme Açılış Etkinliği

Dünya çapında Müzik Sanatçımız, Bestekar, Virtüöz, Üstad Dr. Hasan Cihat ÖRTER ‘in Bartın Kurucaşile İlyas köyü mevkiin de çeşmeye adı veriliyor.

   

   Dünyaca Ünlü, Büyük Besteci ve Yorumcu Değerli Üstat Dr.Hasan Cihat ÖRTER anısına; köy ihtiyar heyeti ve muhtarların ortak kararları doğrultusunda, kendilerinin de katılımları ile İdare boğazında, karayolu üzerinde, 15/08/2014 tarihinde, cuma günü öğlen namazı sonrası da çeşme açılışı yapılmıştır.

 

Tanınmış inşaat ustaların dan Mehmet Tunç, babası İsmail Tunç' için yapmış olduğu çeşmeyi uluslar arası Müzik Sanatçımız Dr. Hasan Cihat ÖRTER' e atfetti.

 

Hanım köylü olduğunu sevinerek söyleyen, ve yöre insan ve doğasını çok sevdiğini söyleyen; ünlü sanatçı Dr.Hasan Cihat ÖRTER hocamız adına, yaşarken değer vermenin mutluluğu ile;ilgili resmi kurum ve kuruluşlara gerekli duyurular yapılarak, adına çeşme açılışı etkinliği; organize edilmiştir.
Kirazdere imamı Mustafa hocanın duası ile başlayan etkinliğe Kurucaşile Belediye başkanı Mehmet Zihni SAYIN, İl genel meclis üyesi Murat Erfındık, ilçe parti başkanı Necati Erkal ve Kapısuyu Muhtarı Hasan Kaya katılarak plaket vermiştir.

   

Etkinliğe yerel sanatçı Adem Bora, Erol Kaytan, Luthier İlhan ERGÜL(Telli ve Yaylı çalgılar yapımcısı ve müzik öğretmeni) ve gitarcı Mert Ergül renk katmıştır.
Etkinlik oluşumuna yardımcı olan sponsor firma ; Paradise B&B- Turizm Sanat organizasyon ve Mert Müzik Evi ne teşekkür ederiz.

  

 Dr.Hasan Cihat ÖRTER Cide'nin Döngelce köyü Kirazdere mahallesinden Asiye BORA hanımefendi ile evlidir ve üstat ile evliliği bize kazandırdığı için kendisine çok çok teşekkür ederiz.Kirazdere Küre dağları etekleri içindedir.
Yöre halkının bildiği gibi, Cide' ye bağlı Döngelce köyüne Kurucaşile ilçe karayolu üzerinden ulaşılır ve yöre halkı pazar alışverişlerini genellikle Kurucaşile'den yapar.
Dolayısıyla Karadenizin güzel incilerinden Cide ve Kurucaşile' miz Küre Dağları Milli Parkı ortak alan içindedir.

    

 Hasan Cihat ÖRTER Hakkında;http://tr.wikipedia.org/wiki/Hasan_Cihat_%C3%96rter 

 

 9372 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın