Eko Turizm Konser Eğlencesi

Kurucaşile de yeni açılan mekanlardan ; Paradise B&B - Restaurant Cafe Bar ve diğer faaliyet konusu olan Müzik Aletleri ve Turizm Sanat Organizasyon yöneticisi İlhan Ergül Konser Tadında Eğlence düzenledi.Ve bu etkinlik Turizm ve kamu yararına dönüşerek, Rusya'nın sesi radyosun da habere dönüşerek Kurucaşile nin adını duyurdu.

 

 

 Uluslararası Besteker ve Müzik Sanatçısı Dr. Hasan Cihat Örter in (ve aynı zaman da Kurucaşile mizin Eniştesi olarak değerimizdir) kısa bir söyleşi ve Gitar dinletisi ile onurlandırdığı geceye, Rusya Moskova'dan gelen misafir sanatçı Derya hanım ''Muhteşem YüzYıl dizisindeki Hürrem Sultan ninnisi ile geceye damgasını vurdu.

 Dr. Hasan Cihat Örter ile de beraber sahne alan Derya hanım; 17-18. yüzyıl Rus şarkılarından  örnekler verdikten sonra '' kalk bir oynayalım'' isimli kendi bestesini de okuduktan sonra, çarşambayı sel aldı-sarı gelin Dido- beyoğlunda gezersin vb. gibi Türkçe şarkılar söyledi.Sanatçıya bağlama ile İlhan Ergül, Gitar ile Mert Ergül eşlik etti.

 

 

 Geceye yerel sanatcı Kirazdere köyünden Adem Bora, ve Erol Kaytan renk kattı.

Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın adına Derya hanıma plaket verilerek onurlandırdı.

İlhan Ergül de Dr.Hasan Cihat Örter ' e yöneticisi olduğu ticari kuruluş adına plaket vererek onurlandırdı.

  Derya hanım kısa sap bağlamasını geliştirmek için geldiği (Bartın Mert müzik Evi) İlhan Ergül den dersler aldı.Ve bu etkinlik kendiliğinden oluştu.Derya hanım opera mezunu besteci ve profesyonel fotoğrafçıdır.İlçemiz doğal dingin ve sakinliğini çok sevdiği için çektiği bir çok fotoğrafları, Eko Turizm odaklı Rus' ların bilmediği Türkiye konulu reklam ve konferanslarda tanıtarak karadeniz Doğa ve Deniz Turizmine katkı sağlamaya çalışacağını söyledi.

İşte Rus basının da KURUCAŞİLE bakınız 

http://turkish.ruvr.ru/news/2014_08_30/Rusyalbalamacdan/

 

 5428 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın